Вести

 • 3Д метални wallидни уметности (2)

  Уметноста на четканите алуминиумски метални isидови станува сè попопуларна, и многу луѓе се одлучуваат да ја надградат својата трпезарија, дневни простории и сл. Не можете ни да замислите колку кул работи можат да се направат од алуминиум. Тоа може да биде ситна декорација или огромна wallидна уметност, што ...
  Прочитај повеќе
 • 3Д метални wallидни уметности

  Алуминиумот е еден од најпопуларните материјали што се користат во скоро секој модерен декор за домашни занаети. Алуминиумот има многу својства што придонесуваат за универзална примена во индустријата и украсување на домови. Една од можните употреби се извонредни 3Д метални wallидни уметности, што може да биде оригинален допир ...
  Прочитај повеќе
 • Современ тридимензионален кружен метален wallиден часовник

  Со текот на времето, сега часовниците не се однесуваат само на функционалноста, на крајот на краиштата, секаде каде што ќе свртите има мобилен телефон или компјутерски екран што јасно прикажува точно време. Часовниците што се прикажани во оваа објава, носат уникатен стил во жанрот на мерење на време. Овие метални wallидни часовници се ...
  Прочитај повеќе
 • Работен метален wallиден часовник од убав производител на домови

  Овој сјаен светло и живописен метален wallиден часовник не само што изгледа одлично обесен на идот, туку е и ултра рамен и тивок. Ако не ви се допаѓаат силни часовници што отчукуваат, тогаш ова е совршен часовник за вас, бидејќи се одликува со „шепот на тивко движење“. Часовите и минути низ ...
  Прочитај повеќе
 • Модерна метална wallидна уметност

  Дали има празен wallид во вашиот дом за украсување? Ако не сте по насликано платно или галерија со слики, проверете го металниот wallиден декор од мојата колекција подолу. Тоа е интересна алтернатива која го трансформира празниот wallид во простор со уникатен стил. Убава, мека сина метална wallидна уметност. Еден од ...
  Прочитај повеќе
 • Идеи за метален Wallиден украс

  Без разлика дали барате идеи за дизајнирање на занаети за внатрешни работи за одредена просторија во вашиот дом, шеми на бои што сакате да ги истражите или едноставно ви е потребна инспирација за уникатни парчиња скулптури од метални thatидови што можете да ги додадете на вашиот wallид, овој напис за дизајн на внатрешни wallидови совети беа создадени за вас ....
  Прочитај повеќе
 • Тркалезна метална Wallидна уметност

  За студената грубост на алуминиумот во нашите домашни уметнички дела, имаме колекција на тркалезни метални wallидни уметности што ќе го истакнат вашиот дом на нов и интересен начин. Овие парчиња се прекрасни, изработени од најпрофесионалните метали кои работат со искуство од повеќе од 10 години, и се ...
  Прочитај повеќе
 • Прилагодете го вашиот дом со метален Wallиден декор

  При избор на wallидна уметност за вашиот дом, декоративната метална уметност е често одличен избор. Нашите прекрасни дела од метална wallидна уметност имаат широк спектар на стилови и теми и можат да се користат многу ефикасно за да се создаде фокусна точка во која било просторија од вашиот дом. Без разлика дали вашиот стил на украсување леа ...
  Прочитај повеќе
 • сликање на четки од алуминиум

  Сликање на алуминиум? Зошто, да! Сликањето на метални панели, обично бакарни, е историски забележано уште пред Рембрант. Но, во текот на изминатите 20 години, нашите уметници експериментираа со алуминиумски композитни панели, кои се полесни и имаат посилна конструкција, што е 100% ...
  Прочитај повеќе
 • Метален homeиден декор

  Декорирањето на вашите wallsидови е еден од најбрзите начини да внесете малку уметност во вашиот дом. Можеме да направиме метален wallиден декор што убаво ќе се вклопи во секој простор. Внимателно изработено апстрактно уметничко сликарство со метално сликарство, може да ја осветли целата просторија, па дури и да предизвика разговори меѓу вашите ...
  Прочитај повеќе
 • Лотос цветна плоча метална wallидна уметност

    Како што оди уметноста на wallидот, ова создавање на сликарство од метал со цвет од лотос е многу ефикасно. Темносините метални панели, чија висина е 60 см, се украсени со чист расцутен цвет на лотос и рефлексија. Има еден прекрасен елемент на длабочина во него и цветот изгледа толку чисто и qu ...
  Прочитај повеќе
 • Украсете го вашиот дом со Metal Wall Art

  Постојат многу начини за украсување на внатрешноста на куќата. Луѓето кои го ценат најдобриот квалитет, елеганцијата и високо функционалните решенија често бараат уникатни парчиња во своите куќи. Металната wallидна уметност дава исклучителна стилска изјава во секоја просторија. Луѓето доброволно користат метални завршни работи и вметнуваат ...
  Прочитај повеќе