3Д четка цвеќе метално сликарство во масло модерни wallидни уметности занаети за дома

Краток опис:

Предмет бр. HB5050S3
Големина 50 * 150см
Порчахас Количина. / Референтна цена на ФОБ 1 ~ 11 комплети 48,38 УСД
12 + поставува 32,25 УСД
Услови на плаќање ТТ, Paypal
Обработка Рачно изработено
База за поддршка Алуминиум
Дебелина 0,5 ~ 1,5 mm
Пристаниште Ксијамен

Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производот

Големина 50 × 150
Материјал Метален алуминиум и специјален пигмент
Виси 1,0 ″ простор оставен помеѓу секој панел
Боење оригинална алуминиумска боја
Осветлување Се предлага кварцно осветлување на халогени траки. Парчето ќе се придвижи со светлината и ќе има тродимензионален изглед за да ги привлече сите
Фотографии Вистинските парчиња се поубави од фотографиите. Сликите ќе изгледаат различно на секој монитор на компјутерот поради личните поставки.
Карактеристика Сите уметнички дела се рачно изработени со одредена разлика помеѓу секое парче. Ова е она што го прави уметничкото дело единствено.

 

Ова е некаква 3Д слика со метално масло. тоа е визуелизирано и рачно насликано на метална плоча од уметниците, а потоа мелење и полирање на линии со специјална алатка во плочата, а потоа рачно сликање со пигментот, тотално над 10 напредува.

Тие можат да се поправат дома, хотел, канцеларија и така натаму за украсување на ид, исто така може да бидат убав и посебен подарок.

 

Инсталација:

Чекор 1: Ве молиме објавете ги цртежите за инсталација на wallидот

Чекор 2: Насочете ги ноктите кон црните точки на цртежот за спојување

Чекор 3: Скинете го цртежот, закачете ја алуминиумската слика на идот

installtion


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја